Antelope Canyon

with Brak komentarzy

Dolny kanion.

Jedną z wielu atrakcji Lake Powell, poza samym jeziorem oczywiście, jest leżący nieopodal kanion Antylopy. To wyrzeźbione przez wiatr, piasek i wodę skalne ściany o bajecznych kształtach i charakterystycznym kolorze.
Do kanionu można wejść w dwóch miejscach. My wybraliśmy, trochę mniej zatłoczony, dolny kanion. Ziemie te należą do Indian Navajo, zatem do środka wchodzi się z przewodnikiem. Zobaczcie co czeka na turystów kilka metrów pod ziemią.

 

Górny kanion

Górny kanion stał się szczególnie słynny wsród fotografów, kiedy w 2014 roku jedno ze zdjęć zrobionych w jego wnętrzu zostało sprzedane na aukcji za 6,5 mln dolarów. Autorem zdjęcia jest Peter Lik. Zajrzyjcie tu żeby zobaczyć sfotografowane promienie słońca, z których słynie kanion.

Flash floods

A dlaczego miejsce to zwiedza się z przewodnikiem? Powody są dwa. Pierwszy to pieniądze oczywiście, które przywożą turyści. A drugi to ryzyko powodzi i niebezpieczeństwo potopienia się zwiedzających. Tak, na pustyni. Ulewny deszcz, który spaść może w zasadzie w każdej chwili, potrafi w kilka minut wypełnić kanion na wysokość 2-3m. Takie wypadki zdarzały się już w przeszłości, stad przewodnicy mogący ostrzec i wyprowadzić turystów na powierzchnię.

Andrzej
Podąrzaj Andrzej:

Nauczyciel tanga oraz niezależny fotograf. Na stałe mieszkam oraz działam w Warszawie. Tu prowadzę regularne kursy tanga, zajęcia taneczne oraz lekcje indywidualne. Nie ogranicza mnie jednak miejsce - mogę pracować wszędzie. Fotografuję. Dużo. Często. Z pasją i zaangażowaniem. :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *