Hollywood i okolice

Hollywood i okolice

with Brak komentarzy

Hollywood

Obowiazkowy punkt programu dla każdego turysty trochę nas rozczarował. Słynna aleja gwiazd, o której tyle się słyszało to raczej zatłoczony chodnik, niezbyt czysty, obok dość ruchliwej drogi. Oczywiście są płyty upamietniające znane osobistości show biznesu. Ale jakoś to tak średnio się prezentuje. Jest tu tego ponad 2500 - sporo do przejścia ( kilka mniej znanych faktów o Aleji gwiazd znajdziecie rownież tu )  

Przy gwieździe Elvisa świeczki, kwiaty i zdjecia. Przy innych bardzo różnie - czasem pusto, czasem masa nagabywaczy na przejażdżkę pod napis Hollywood i domy celebrytów. Można spotkać czarnoskórą Marylin Monroe, Lorda Vadera czy grupkę sączących colę Spidermenów. Przeszliśmy, wyciągnęliśmy pyszne burito w jednej z meksykanskich knajpek i pojechaliśmy dalej.

 

Santa Monica i Słoneczny Patrol

Większość z nas kojarzy serial Słoneczny Patrol, biegnące w zwolnionym tempie urodziwe ratowniczki  oraz dzielnych, opalonych amerykańskich ratowników ( nie wnikając głębiej czy to się komu podoba czy nie ). Wiele scen tego tasiemca było kręconych właśnie na plażach w Santa Monica. Ech, łza się w oku kręci na wspomnienie filmu sprzed lat. Warto było zostać do wieczora żeby złapać charakterystyczny domek ratowników w ostatnich promieniach zachodzącego słońca

Santa Monica
To czego już nie każdy wie, to że również w Santa Monica rozpoczął się trwający do dziś dzień boom na bycie fit. I rzeczywiście wkoło dziesiątki boisk do piłki plażowej, siłownie open-air, bieżnie, przyrządy do ćwiczeń, trasy slackline, raj dla maniaków sprawności fizycznej. Można przy okazji nabawić się kompleksów patrząc jak ludzie są sprawni, wyrzeźbieni i wygimnastykowani. Spróbowaliśmy połazić po slackline lecz niestety bez większych sukcesów. Trzeba będzie wybrać się w Warszawie na Pola Mokotowskie i poćwiczyć bo zabawa jest przednia.

Andrzej
Podąrzaj Andrzej:

Nauczyciel tanga oraz niezależny fotograf. Na stałe mieszkam oraz działam w Warszawie. Tu prowadzę regularne kursy tanga, zajęcia taneczne oraz lekcje indywidualne. Nie ogranicza mnie jednak miejsce - mogę pracować wszędzie. Fotografuję. Dużo. Często. Z pasją i zaangażowaniem. :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *