Koncert tango w Warszawie.

with 2 komentarze

Tango na żywo podczas niedzielnej milongi dosXcuatro w Warszawie! Wystąpił lubiany, energetyczny duet : Grzegorz Bożewicz (bandoneon) i Piotr Malicki (gitara). Muzycy zagrali argentyńskie oraz polskie tanga, melodyjne walce oraz wesołe milongi. Z pewnością nie była to ostatnia ich wizyta na milondze, gdyż repertuar bardzo przypadł do gustu tancerzom.
Kolejny koncert ( w rozszerzonym składzie ) już po Świętach Wielkanocnych! Śledźcie nowinki pojawiające się na stronie oraz profilu FB : El Palacio del Tango.

Milonga z muzyką na żywo
Bandoneon - dusza i melodia tanga.

 

Grzegorz Bożewicz

Jeden z nielicznych wirtuozów bandoneonu w Polsce, jednocześnie akordeonista, pianista, kompozytor i pedagog. Utalentowany, wszechstronny, artysta, współtwórca i członek wielu projektów m. in. Tango Attack, Barrio Loco, Jidisze Tango, Olympos, Tangodirection. Doceniany interpretator muzyki argentyńskiej, greckiej, irlandzkiej, francuskiej jak również barokowej i współczesnej.

Ukończył UMFC w Warszawie.

Jego niepowtarzalny, pełen ekspresji język muzyczny wciąż krystalizuje się i nabiera niezwykłych kolorów zachwycających odbiorców.

Koncertuje solowo, kameralnie, ale również z towarzyszeniem orkiestr i chórów na rozmaitych estradach, w tym Opery i Filharmonii Podlaskiej, Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego oraz Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Jego strona www : http://grzegorzbozewicz.com/

Piotr Malicki

Gra jazz, muzykę południowoamerykańską i utwory klasyczne. Bliski mu jest szczególnie folklor argentyński, brazylijski i kubański. Bierze udział w nagraniach muzyki filmowej oraz jako sideman. Uczestniczy w muzycznych spektaklach teatralnych współpracując z warszawskimi teatrami: Roma, Dramatycznym, Laboratorium Dramatu oraz Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Od 2002 członek Tangata Quintet wykonującego muzykę Astora Piazzolli oraz tango argentyńskie (nominacje do nagrody Fryderyk 2004 i 2005). Ma na swoim koncie współpracę z solistami takimi jak: Roby Lakatos czy Krzysztof Jakowicz (projekt „Tango Moja Miłość”). Występował m.in. we frankfurckiej Alte Opera, na targach Expo 2008 w Sargossie reprezentując tam kulturą polska, w Paryżu na Bal a la Cite Universitaire, w londyńskim POSK-u, w Rosji wraz z orkiestrą miasta Wladymir oraz we wszystkich większych salach koncertowych w Polsce.

Andrzej
Podąrzaj Andrzej:

Nauczyciel tanga oraz niezależny fotograf. Na stałe mieszkam oraz działam w Warszawie. Tu prowadzę regularne kursy tanga, zajęcia taneczne oraz lekcje indywidualne. Nie ogranicza mnie jednak miejsce - mogę pracować wszędzie. Fotografuję. Dużo. Często. Z pasją i zaangażowaniem. :)

2 Responses

 1. pawel
  | Odpowiedz

  fantastyczny koncert. fantastyczna milonga.
  czekam tygodniami na możliwość tańczenia tanga przy muzyce na żywo, a w niedzielę wyjątkowo wspaniale orkiestra grała.
  dzięki Panowie z zespołu.
  grało Was tylko dwóch, a wypełniliście całą salę cudowną muzyką.
  po prostu brak mi słów.

  • Andrzej
   Andrzej
   | Odpowiedz

   Cieszę się. Po Świętach Grzegorz i Piotr zagrają na milondze ponownie, w poszerzonym składzie zespołu. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *