Pokaz mody podczas Nocy Muzeów w Wilanowie

with 2 komentarze

Szczególnie atrakcyjnie spędzili Noc Muzeów 2016 wszyscy którzy wybrali się do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Fantastyczny  pokaz mody, ponad dwadzieścia kostiumów, zaprojektowanych oraz własnoręcznie wykonanych przez studentów I i II roku Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie zaprezentowały uczestniczki IV edycji programu Debiutantki. Zachwyt widzów wzbudził zarówno pokaz kolekcji inspirowanej klasycznym stylem rokoko jak i kostiumy czerpiące ze współczesnych trendów mody.

Kulisy pokazu

Trwające dobrych kilka ( może nawet kilkanaście ) godzin przygotowania do pokazu. Ilość zaangażowania oraz pracy włożonej by wszystko wyglądało perfekcyjnie robi ogromne wrażenie, jeśli nie miało się wcześniej okazji zajrzeć za kulisy pokazu mody. Misterne fryzury oraz fantazyjne makijaże są również dziełem studentek Pracowni Sztuki Charakteryzacji Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie.

Pokaz mody

W ogrodach.

Umalowane, uczesane i wystrojone Debiutantki, przechadzając się alejkami ogrodowymi Pałacu w Wilanowie, fascynują odwiedzających. Przed pokazem, który odbędzie się po zachodzie słońca, jest jeszcze chwila na sesję zdjęciową uroczych modelek.

Emocjonujący pokaz mody

Po zapadnięciu zmroku, dziedziniec Pałacu zaczyna wypełniać muzyka. Dźwięki saksofonu Władysława Wiktora Janickiego czarują publiczność. Twórczyni projektu Debiutantki, Pani Agnieszka Michalczyk wita przybyłych gości oraz zaprasza na długo oczekiwany pokaz mody.  Za chwilę na wybiegu pojawiają się pierwsze modelki.

Program edukacyjno-charytatywny Debiutantki

Debiutantki to autorski projekt Pani Agnieszki Michalczyk. Pierwsza jego edycja odbyła się w październiku 2012 roku. Nawiązuje do przedwojennych form kształcenia młodych dziewcząt. Co miesiąc około 20 wybranych debiutantek spotyka się w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i pod okiem fachowców uczy się gracji, tańca, elegancji, wystąpień publicznych, dress-codu, savoir vivre. Dziewczęta uczestniczą w warsztatach kulinarnych, aktorskich, autoprezentacji i makijażu. Poszerzają swoją wiedzę m.in. z zakresu historii, psychologii, i obyczajowości. Jest to jedyny w Polsce projekt o takim charakterze.

Po więcej informacji dotyczących programu Debiutantki polecam odwiedziny strony www oraz Facebooka.

Dodatkowo pod tym linkiem możecie obejrzeć krótką video prezentację projektu.

Andrzej
Podąrzaj Andrzej:

Nauczyciel tanga oraz niezależny fotograf. Na stałe mieszkam oraz działam w Warszawie. Tu prowadzę regularne kursy tanga, zajęcia taneczne oraz lekcje indywidualne. Nie ogranicza mnie jednak miejsce - mogę pracować wszędzie. Fotografuję. Dużo. Często. Z pasją i zaangażowaniem. :)

2 Responses

  1. adam b.
    | Odpowiedz

    Z przyjemnością potwierdzam wszechstronność mojego nauczyciela tanga..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *