Uważność – cecha tanga

with Brak komentarzy

Natrafiłem na ciekawy artykuł o uważności w tangu. Jego autorką jest Emilia Kędziorek, która jak można się łatwo domyśleć również tańczy. Jeden fragment szczególnie przykuł moja uwagę, zatem poprosiłem Emilię o możliwość udostępnienia go na mojej stronie. Polecam przeczytać cały artykuł który dostępny jest na stronie STACJA TERAZ.

czym jest tango
Autorka cytowanego tekstu : Emilia Kędziorek

Kontakt - z sobą samym, z partnerem i z muzyką. Bez kontaktu nie ma tanga. Muszę stać w swojej osi, muszę wiedzieć, gdzie jest oś partnerki, jeśli prowadzę, muszę odczytywać impulsy z ciała osoby prowadzącej, przekładać je na język własnego ciała i brać odpowiedzialność za swój ruch (w obu rolach). A przy tym muszę słyszeć muzykę i pozwolić jej oddziaływać zarówno na moje emocje, jak i rytm kroków... Czasem mówi się o parze tangowej - niezbyt może poetycko - że to jedno zwierzę na czterech nogach. Ale to prawda. Można osiągnąć harmonię ruchu, oddechu, a nawet emocji.

 

Zdjęcie Emilii, które widzicie na górze strony zrobiłem podczas milongi pt. "STREFA CISZY Tańczymy Tango w Łazienkach Królewskich", którą przygotowało Stowarzyszenie Akademia Tanga Argentyńskiego w ramach STREFA CISZY Royal Łazienki Music Festival - www.strefaciszyfestival.pl. Okazją do tej wyjątkowej milongi na deskach Amfiteatru było również obchodzone Międzynarodowe Święto Muzyki.
Nie uczestniczyłem w całości, wpadłem jedynie na 2h po to by uchwycić w kadr tancerzy. Kilka zdjęć poniżej, a do obejrzenia całego albumu zapraszam na mój profil facebooka.

 A co Ty sądzisz o uważności w tangu?

Andrzej
Podąrzaj Andrzej:

Nauczyciel tanga oraz niezależny fotograf. Na stałe mieszkam oraz działam w Warszawie. Tu prowadzę regularne kursy tanga, zajęcia taneczne oraz lekcje indywidualne. Nie ogranicza mnie jednak miejsce - mogę pracować wszędzie. Fotografuję. Dużo. Często. Z pasją i zaangażowaniem. :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *