Pojawienie się nowego członka rodziny zmienia wszystko. Dawne plany, marzenia, pragnienia schodzą na drugi plan. Zaczyna się liczyć coś zupełnie innego. Wejście w rolę rodziców jest czymś wyjątkowym. Podobnie jak samo oczekiwanie na pojawienie się potomka. Warto mieć z tego niezwykłego zdarzenia ponadczasową pamiątkę, która zawsze przywoła uśmiech na twarzy.
Artystyczna sesja brzuszkowa
Artystyczna sesja brzuszkowa
9 miesięcy
9 miesięcy
W oczekiwaniu na nowe życie

       Bicie serca, szykowanie pokoju dla maluszka, czy kompletowanie wyprawki — wszystkie te rzeczy łączą się z ogromnymi emocjami. Wspomnienia z tego wyjątkowego okresu warto zachować na dłużej. Zdjęcia mogą okazać się tu bardzo pomocne. Dokumentowanie powiększającego się brzuszka młodej mamy, rejestrowanie tego, jak pięknie wygląda oczekując na syna lub córkę, a także uchwycenie zmian zachodzących w życiu przyszłego taty mogą okazać się czymś naprawdę wyjątkowym.

Sesja ciążowa

       Podstawowym celem sesji ciążowych jest symboliczne pokazanie zmian zachodzących w życiu obojga rodziców. Zdjęcia przedstawiają przede wszystkim pojawiającą się w tym okresie miłość do maleństwa. Widać ją w spojrzeniach przyszłej mamy oraz objęciach taty. Fotografie mogą uwzględniać także to, co dzieje się w otoczeniu pary. Chodzi tu m.in. o zajmujące coraz więcej miejsca dziecięce ubranka, grzechotki, zabawki.

       Sesji ciążowej nie warto odkładać na ostatnią chwilę. Po pierwsze może zdarzyć się tak, że dziecko postanowi przyjść na świat nieco wcześniej, niż było to zaplanowane. Po drugie w ostatnim miesiącu ciąży kobieta może nie czuć się w komfortowo. Uznaje się, że najlepszym okresem na przeprowadzenie tego typu sesji jest czas od szóstego do ósmego miesiąca ciąży. 

       Zdjęcia mogą zostać wykonane zarówno w plenerze, studiu, jak i w Waszym domu. Warto by w sesji udział wzięła nie tylko mama, ale i tata maluszka. Takie zdjęcia pokreślą więzi łączące parę. Podczas sesji wykorzystane mogą zostać czekające na malucha ubranka buciki, maskotki, ale także coś, co podkreśli urodę kobiety np. wianki lub kwiaty. Wszystko odbędzie się w spokojnej, sprzyjającej młodej mamie atmosferze.

Obejrzyj również inne albumy

Back to Top